Kampanija „ES drauge saugiau“ Pabradės mieste

Kampanija „ES drauge saugiau“ Pabradės mieste

Šį pavasarį bibliotekas ir skaitytojus pasiekė nauja įdomi knyga „Žmonės, kurie saugo Europą“, tai žurnalisto, prozininko ir scenaristo Aido Puklevičiaus kalbintų žmonių - herojų istorijos, kurie dirbdami savo kasdieninį darbą, nesiviešindami, sąžiningai atlieka pareigas ir kuria aplinką, kad mums visiems būtų saugu Lietuvoje ir Europos Sąjungos  bendrijoje. Knygoje teigiama, kad saugumas gimsta mums to net nepastebint: laboratorijose mutuojančias bakterijas tiria mokslininkai, pelkes išsaugoti bando gamtosaugininkai, tvarią ir saugią madą kuria aplinkosaugai neabejingi žmonės ir pan. Knygoje pateikta penkiolika trumpų gyvenimiškų herojų istorijų leidžia suprasti ir įvertinti, koks svarbus yra kiekvieno iš mūsų indėlis į darnią ir saugią visuomenę.
2019 m. balandžio 9 d. popietę Pabradės miesto bibliotekoje startavo projektas „ES drauge saugiau“. Čia vyko renginys „Atsakingi vartotojai – mados ir stiliaus lyderiai“. Renginio moderatorė Laima Strakšienė pristatė projekto tikslus ir apibendrino informacinės  kampanijos „ES drauge saugiau“ idėjas.
Pabradės miesto bendruomenei renginio moderatorė pristatė knygos „Žmonės, kurie saugo Europą“ herojų - aplinkosaugininkę, socialinio verslo „TexTale“ įkūrėją Viktoriją Nausėdienę. Į renginį atvyko Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje politikos analitikas Justas Klimavičius ir dizainerė Agnė Daraškevičienė. Politikos analitikas Justas Klimavičius pristatė prezentaciją „ES drauge saugiau: nauja vartojimo filosofija“, kurioje kalbėjo apie žiedinės ekonomikos naudą gamtai ir ekonomikai, renginio dalyviams buvo padovanota  knyga „Žmonės, kurie saugo Europą“.
Atsakingas vartojimas – plati sąvoka, kuri daugeliui siejasi su aplinkosauga. Išprusę gyventojai vis daugiau dėmesio kreipia į vartojimo ekologines ir socialines pasekmes. Neigiami vartojimo padariniai aplinkai ir pačiai visuomenei skatina žmones atsakingiau vartoti ir atidžiau rinktis perkamas prekes. Apie dėvėtos tekstilės problemą Lietuvoje, apie bendraminčių paieškas kuriant socialinį verslą bei „TexTale“ centro sukūrimą klausytojams pasakojo  aplinkosaugininkė, tekstilininkė Viktorija Nausėdienė. Lektorė pateikė įdomių minčių ir idėjų apie tai kaip neišlaidauti perkant vis daugiau naujų drabužių ir tuo pačiu mažinti aplinkos taršą. Dizainerė Agnė Daraškevičienė pasakojo kaip susikurti savitą stilių ir kuo ilgiau išsaugoti turimus drabužius, dalinosi antrinio dizaino galimybėmis ir pristatė edukacinių užsiėmimų metu sukurtų papuošalų parodą.
Antroje dalyje renginio moderatorė Laima Strakšienė kvietė dalyvius įsijungti į kūrybines dirbtuves, čia įvairaus amžiaus kūrybingos pabradiškės pagal dizainerės Agnės patarimus sukūrė puikius darbus - papuošalus, aksesuarus ir pan. Su renginio svečiais Viktorija Nausėdiene, Justu Klimavičiumi švarios ir saugios aplinkos kūrimo temomis diskutavo Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos direktorė Edita Meškovienė, Pabradės „Ryto“ gimnazijos geografijos mokytoja Zita Čičiurkienė ir kitos  pedagogės.

Parengė Violeta Bruvinskienė
Švenčionių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja

 

 

Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Naujos knygos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas