Jaukumu ir laime alsuojanti šventė Pabradės miesto bibliotekoje

Jaukumu ir laime alsuojanti šventė Pabradės miesto bibliotekoje

Prabėgo 2018 metai... Su paskutinėmis nueinančių metų minutėmis dažnas norom nenorom pagalvojam – kas per juos įvyko? Kas įvyko tokio, kad galėtume savo gyvenime juos pažymėti kaip išskirtinius? Tai apmąstymų, nuveiktų darbų aptarimo laikas. Prisiminimas, kas buvo džiugaus ir nuostabaus. Ir baigiantis metams visus reikšmingus įvykius galime vadinti mažais stebuklais.
Reikšmingiausias įvykis tas, kad Pabradės miesto biblioteka pavasarį sugrįžo į atsinaujinusias patalpas: šviesios ir erdvios, įvairaus amžiaus lankytojų poreikiams pritaikytos patalpos labai patiko pabradiškiams mėgstantiems leisti laiką bibliotekoje. Mažuosius skaitytojus vilioja vaikų erdvė – pilna nuostabių knygų ir žaidimų. Informacinėje skaitykloje įrengtos kompiuterizuotos darbo vietos ir nemokamas internetas gali pasitarnauti visiems, norintiems tobulinti ir gerinti savo informacinius įgūdžius. Didžiulė skaitykla nesunkiai virsta edukacinių - kūrybinių renginių bei parodų erdve.
Visą gruodžio mėnesį šviesioje bibliotekos skaitykloje veikė rankdarbių paroda „Kurkime Kalėdų stebuklą kartu...“. Šios parodos iniciatorė buvo neformalaus klubo „Pabradės Auksarankės“ vadovė Ala Zubkova.
Parodoje dalyvavo 24 Švenčionių krašto auksarankės bei auksarankiai. Didelė dalis rankdarbių kūrėjų buvo iš Pabradės, tačiau parodoje savo darbus eksponavo ir svečiai iš Švenčionėlių, Švenčionių bei Vilniaus. Parodoje buvo eksponuojami 263 įvairiausiomis technikomis pagaminti darbai. Čia buvo visko: megztų ir nertų, dailiai pintų, išdrožtų, austų, veltų, dekoruotų ir kitaip pagamintų grožybių!
Gruodžio 28 d. į gražų renginį „Gerumu viens kitą apkabinkime...“ susirinko gausus būrys parodos darbų autorių ir šventės svečių. Pabradės miesto bibliotekos vedėja Gražina Dargytė susirinkusiems dovanojo meilės ir prasmės kupinus žodžius, parodos dalyviams įteikė padėkas bei dėkojo už bendraminčių susibūrimus ištisus metus, už gerą nuotaiką, už bendradarbiavimą, už idėjų palaikymą ir rūpestį. Didžiulė padėka visoms edukacijų mokytojoms, kurios visus metus dalinosi, dalinasi ir dar dalinsis savo idėjomis ir žiniomis. Ponia Ala džiaugėsi, kad ši paroda daugeliui Pabradės miesto gyventojų buvo startas „išeiti į viešumą“ – atskleisti savo kūrybą. Juk kuriant ir gyvenimas tampa įdomesnis bei jaukesnis.
Renginyje netrūko gražių žodžių ir sveikinimų. Bendraminčių bendravimas gurkšnojant karštą, kvapnią arbatą paliko daug teigiamų emocijų, o linkėjimai šviesių, gerų metų, kūrybinės sėkmės ir neblėstančio įkvėpimo pripildė sielą šilumos. Ir ta šiluma dalinomės vieni su kitais. Skambant muzikai dar ilgai liejosi kalbos prie vaišių stalo, kurio patiekalai atskleidė, kad šventėje dalyvaujančios moterys ne tik talentingos rankdarbių kūrėjos, bet ir puikiai gamina.
Pabradės bibliotekos kolektyvo vardu noriu padėkoti visiems, kurie visus 2018 metus buvo šalia ir dalijosi viskuo: kantriai, nepaniekindami kasdienybės ir tikėdami žmogumi.

Parengė Pabradės miesto bibliotekos – filialo vedėja Gražina Dargytė

 

Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Naujos knygos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas