„Atrasti kelią į knygų pasaulį gali paskatinti susitikimas su žinomu vaikų rašytoju“

„Atrasti kelią į knygų pasaulį gali paskatinti susitikimas su žinomu vaikų rašytoju“

Kas nežino garsiausio vaikų rašytojo Vytauto Račicko ir jo kūrinių apie Zuiką Padūkėlį, mergaitę Nippę, berniuką Edvarduką ir jo šeimą iš garsiosios 7 dalių apysakos „Šlepetė“?
Ankstyvą lapkričio 21 dienos rytą į Pabradės miesto biblioteką susitikti su populiariausiu vaikų rašytoju skubėjo Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos septintokai su lietuvių kalbos mokytoja Violeta Volskienei bei „Ryto“ gimnazijos penktokai su mokytoja Natalija Alinauskiene.
Žinomiausią vaikų rašytoją pristatė Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Regiono bibliotekų metodikos ir vadybos centro vadovas Petras Zurlys, jis pasakojo, kad per pastaruosius 10 metų atliktą skaitytojų apklausą rašytojas Vytautas Račickas išsilaikė kaip skaitomiausias rašytojas - daugiausiai su savo jaunaisiais gerbėjais keliaujantis susitikti vaikų rašytojas.
Pirmasis klausimas, kurį susirinkusiems vaikams uždavė rašytojas V.Račickas buvo „Ką mums suteikia knygų skaitymas?“ Iškart išdygo miškas rankų – labai daug vaikų norėjo atsakyti į šį klausimą. Išklausęs atsakymus rašytojas pritarė vaikams, kad knygų skaitymas lavina vaizduotę, išmoko geriau skaityti, padeda vaizdingiau mąstyti ir kalbėti, praplečia akiratį. Pasak rašytojo „knygų skaitymas – vaizduotę ugdo, o televizoriaus žiūrėjimas – vaizduotę žlugdo“. Kad skaitydamas daug knygų tampi apsiskaičiusiu žmogumi ir moki taisyklingai rašyti paskatino rašytoją atsakyti į laviną vaikų užduotų klausimų. „Nuo kada pradėjote rašyti?“, „Koks jūsų sukurtas herojus pats mieliausias?“, „Kaip reagavo jūsų tėvai, kad tapote rašytoju?“ „Ar skaitė ir tebeskaito jūsų knygas paties vaikai ir anūkai?“, „Ar draugaujate su kitais rašytojais?“, „Kokių rašytojų kūrybą mėgstate skaityti?“ Į šiuos ir daugelį kitų vaikams rūpimų klausimų labai linksmai, paprastai ir draugiškai atsakė vaikų rašytojas, o už pačius įdomiausius klausimus vaikams padovanojo po savo knygą su autografu.
  Rašytojas papasakojo, kad kiekviena jo parašyta knyga turi savo atsiradimo istoriją, autorius yra parašęs 35 knygas vaikams, knygos  skirtos 3-8 klasių mokyklinio amžiaus vaikams ir paaugliams. Žinomiausia jo istorija apie „Šlepetę“ ir visi jos tęsiniai gimė iš mažų apsakymėlių, kuriuos spausdino žurnalas „Genys“.
Pasakodamas įdomiausias savo kūrinių atsiradimo istorijas Vytautas Račickas linksmai vaikams skaitė ištrauką iš knygos „Berniukai šoka breiką“, kartu informuodamas, kad ši knyga yra išversta į ukrainiečių kalbą.
Didelių diskusijų sulaukė klausimas „Kiek laiko užtrunka parašyti knygą“? Rašytojas vaikams papasakojo, kad pirmą savo apsakymėlį sukūrė būdamas 3 klasėje per dieną, o pirmąjį eilėraštį apie Salemuką parašė 8 klasėje. Rašytojo pirmieji kūriniai buvo pastebėti ir įvertinti mokytojos ir dar mokydamasis mokykloje Vytautas patikėjo, kad bus rašytoju. Savo pirmąją knygą parašė būdamas 20-24 metų. Antrąją „Šlepetės“ istoriją rašytojas parašė per 10 dienų, trečiąją dalį – per 30 dienų, septintąją „Šlepetės“ istoriją kūrė pusmetį, o „Juzulio istorijas“ rašė apie porą metų.
  Renginio metu netrūko vaikų juoko, linksmų istorijų iš rašytojo ir vaikų gyvenimų. Net pasibaigus renginiui, vaikai neskubėjo išeiti iš bibliotekos, nes jie dar turėjo galimybę įsigyti Vytauto Račicko knygų su autoriaus autografu ir nusifotografuoti su žinomu rašytoju.
Pažadėjęs sukurti dar ne vieną linksmą istoriją rašytojas išskubėjo į Švenčionių rajono savivaldybės Viešąją biblioteką, kur jo laukė dar vienas įspūdingas susitikimas su mažaisiais jo kūrybos gerbėjais – Švenčionių pradinės mokyklos 4a (mokytoja Vilma Subačienė) ir 4b klasės moksleiviais (mokytoja Danguolė Vaškinelienė). Rašytojas bendraudamas su jaunaisiais skaitytojais pateikė įvairių klausimų, į juos išradingai atsakę vaikai buvo apdovanoti prizais- spalvingomis autoriaus knygomis.

Parengė:
Pabradės miesto bibliotekos – filialo vedėja Gražina Dargytė
Švenčionių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Laima Strakšienė

Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas