Amatų diena Milkuškų kaimo bibliotekoje

Amatų  diena Milkuškų kaimo bibliotekoje

Liepos 5 dieną Milkuškų kaimo bibliotekoje - filiale vyko „Amatų diena“. Į renginį atvyko Reškutėnų kaimo bibliotekos - filialo  bibliotekininkė, etninės veiklos būrelio „Seklytėlė“ vadovė Dangira Lapėnaitė ir medinių stalo įrankių drožėjas, šaukščiaus amatą puoselėjantis  Ričardas Polučianskis. 
D. Lapėnaitė papasakojo ir pademonstravo kaip iš šiaudų pinamas  varpelis. Šiaudeliai ne iš karto pakluso neįgudusioms rankoms, bet su puikios mokytojos pagalba pavyko pasidaryti šią gražią puošmeną.
Drožėjas R. Polučianskis  į renginį  atsivežė  medinių šaukštų ruošinius, tad  visi norintys turėjo galimybę patys pabandyti nušlifuoti šaukštą. Na o tam, kad grubus šaukšto ruošinys taptų gražiu šaukštu, reikia tikrai daug kantrybės ir įgūdžių, tuo įsitikino ne vienas  dalyvis pabandęs tai daryti. Su dideliu užsidegimu dirbo visi dalyviai, ypač vaikai: Goda ir Kajus Milašiai, Andrius  ir Paulius Travkinai, Dovas ir Joris  Verikai. Labiausiai šis darbas sekėsi Godai Milašiūtei, jos nušlifuotą šaukštą R. Polučianskis įvertino geriausiai.
Gerbiamiems  svečiams Milkuškų kaimo gyventoja Natalija Bičkuvienė  įteikė rankų darbo suvenyrus – lietuvaites.
Labai džiaugiamės, kad yra tokių žmonių kaip Dangira Lapėnaitė ir Ričardas Polučianskis, kurie puoselėja senuosius lietuvių amatus, prisideda prie jų išsaugojimo, moko šių amatų  jaunąją kartą, o svarbiausia  daro tai su didele meile.

Parengė Milkuškų kaimo bibliotekos - filialo bibliotekininkė Česlava Aleksejevec.

Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas